Idea Dnia papieskiego narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Nagrody TOTUS wręczane są corocznie podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w wigilię Dnia Papieskiego. Nagroda jest docenieniem dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do podkreślania wartości wpisanych w człowieka, będących istotną treścią nauczania Jana Pawła II.Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy,a zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji. Nasze dzieci również zbierały dziś na stypendia dla swoich kolegów i koleżanek.

Ks. Michał