W Licheniu w dniach 3-4 listopada 2015 roku odbyło się 67. Zebranie Diecezjalnych Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Spotkaniu przewodniczył abp Józef Górzyński,  Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów oraz bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Ogólnym przedmiotem obrad był temat “Dom Boży – miejsce modlitwy i służby”.

Referaty wygłosili:

• ks. dr Krzysztof Kowalik: Posługiwanie w świątyni Starego Przymierza
  • ks. prof. dr hab. Czesław Krakowiak: Kościół miejscem celebracji liturgii
  • ks. dr Stanisław Szczepaniec: Formacja kandydatów i kandydatek – początek drogi wprowadzenia dzieci w świat świętej służby w liturgii.

W godzinach wieczornych w Bazylice Licheńskiej została odprawiona Eucharystia z nieszporami pod przewodnictwem ks. bpa Adama Bałabucha.

W drugi dzień omówiono zagadnienia związane z Liturgią w czasie światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Prelegentami tej części byli:

• ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ: Główne myśli centralnych celebracji ŚDM
  • Wojciech Kosmowski: Posługa ceremoniarzy i innych celebrujących ŚDM.

Diecezję Świdnicką reprezentowali na spotkaniu ks. Krzysztof Ora i ks. Michał Jelonek.