Parafia

Kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim.

Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego 1897 roku. Zanim nastąpiło erygowanie parafii, tutejsi mieszkańcy należeli do parafii Wierzbna.

Okres lat 1897-1946 jest bliżej nieznany, ponieważ zaginęła kronika parafialna i trudno uzyskać jakiekolwiek informacje o życiu wspólnoty katolickiej w tym czasie.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA (18 Sierpnia 2019)

  1. Dzisiaj – niedzielę XX niedziela w ciągu roku

  • Msza św. 7:30 10.00 11.15 19:00

  • Modlitwy przy Grocie o godz. 18.30 i Nowenna

Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej w intencji o Błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

W tygodniu Msza św. o godz. 17.30 i 18.00, w środę o 8.00 i 17.30

2. W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia

3. W przyszłą niedzielę XXI Niedziela w ciągu roku

– Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dla Ojców po sumie

    • Msza św. 7:30 10.00 11.15 19:00

    • Modlitwy przy Grocie o godz. 18.30 – zakończenie

4. W kiosku parafialnym do nabycia:

Gość Niedzielny” ,,Niedziela”, „Apostolstwo chorych”, L’Osservatore Romano, „Misje dzisiaj”, „ Świat Misyjny” i inne katolickie gazety, dewocjonalia,

znicze, śpiewniki.

5. Ofiary na potrzeby kościoła złożyli:

Adamina Kotów, Ofiarodawca Bogu Wiadomy

Za złożone ofiary Serdeczne Bóg Zapłać

Pragnę Podziękować Kościelnym i Paniom za porządki w Kościele oraz wokół Kościoła oraz Panom za podjęte prace.

7. W Tym tygodniu wspominamy:

PONIEDZIAŁEK św. Jana Eudesa, kpł

WTOREK św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

ŚRODA św. Piusa X, papieża

CZWARTEK Najświętszej Maryi Panny Królowej

PIĄTEK św. Róży z Limy, dziewicy

SOBOTA Święto św. Bartłomieja, apostoła

Light for Live

Organizowany jest wyjazd z naszej parafii na “Light for life 2019” (Wambierzyce), który odbędzie się dnia 21.09. br. . Jest to katolicki festiwal młodych skierowany. Całe wydarzenie odbywa się na terenie wambierzyckiej Bazyliki, a młodzież jest pod opieką organizatorów. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem. Więcej szczegółów w Gablocie parafialnej i na stronie internetowej Naszej Parafii.

Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek 8.00 – 9.00 15.30 – 17.00

Dożynki Jasnogórskie. 31.08-1.09.2019. Zaproszenie na ogólnopolską pielgrzymkę rolników. Szczegóły na plakacie.

Organizowany jest wyjazd z naszej parafii na “Light for life 2019” (Wambierzyce), który odbędzie się dnia 21.09. br. . Jest to katolicki festiwal młodych skierowany przede wszystkim do młodzieży, która pragnie szukać Pana Boga w rytmie muzyki, zabawy i modlitwy. Całe wydarzenie odbywa się na terenie wambierzyckiej Bazyliki, a młodzież jest pod opieką organizatorów. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem, albo chcesz nawiązać nowe relacje i lubisz taniec, śpiew oraz wspólną modlitwę, a także pragniesz dowiedzieć się czegoś wartościowego na wykładzie- nie wahaj się! Kontakt po dodatkowe informacje i zapisy na wyjazd pod numerem telefonu: +48 668602726 (Natalia).

 


Zdjęcie ze strony parafii św. Brata Alberta w Świebodzicach. http://parafia-alberta.eu/ii-festiwal-mlodych-w-wambierzycach-light-for-life/

Zbliża się wielkimi krokami PARAFIADA 2017, oraz czas obchodów 120-lecia naszej jaworzyńskiej parafii. Podejmujemy szereg działań promujących nasze Miasto Jaworzyna Śląska i naszą Parafię. Chcemy, aby również przedsiębiorstwa, sklepy oraz inne zakłady włączyły się w to wielkie przedsięwzięcie, które odbywa się corocznie, a w tym roku odbędzie się 3 czerwca w sobotę. 

Uprzejmie prosimy Was drodzy już dzisiaj o włączenie się w PARAFIADĘ 2017, FESTYN OBCHODÓW 120-lecia PARAFII ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

Wszystkie dochody zgromadzone podczas tegoż festynu chcemy przeznaczyć na rewitalizację naszej świątyni.

Prosimy abyście Drodzy, jak co roku zaistnieli w szeregu dobroczyńców naszego kościoła – liczymy i zapraszamy Was do dalszej współpracy.

Prosimy, o ile to możliwe o:

□dostarczenie w ramach Waszych możliwości różnych gadżetów (długopisy, notatniki, smycze bądź inne) z waszym logiem firmowym,

□ podzielenie się asortymentem, jaki macie w Waszej ofercie sprzedażowej jako sponsorzy nagród, a może nawet jako sponsorzy jakiejś wartościowej nagrody głównej na festyn!

□ wsparcie finansowe Parafiady 2017

□ lub inne pomysły, w jakich możecie Szanowni Państwo Nam zaproponować.

W zamian oferujemy możliwość wystawienia przez Was drodzy reklam, ulotek, oraz rozprowadzanie ich na naszym festynie. Pamięcią będziemy Was również obejmować podczas podziękowań publicznych, jak również na stronie naszej jaworzyńskiej parafii www.parafia.jaworzyna.net.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej PARAFIADY 2017 – festynu, każdego, kto chciałby choć trochę podarować serca i czasu dla wspierania naszego kościoła również zapraszamy.

Zgłoszenia można dokonywać w zakrystii kościoła, kancelarii parafialnej.

Duszpasterze:

Proboszcz ks. kan. Janusz STOKŁOSA
wikariusz ks. Mariusz Kubik