Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

Towarzystwo Przyjaciół W.S.D. Diec. Świdnickiej

Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, tak i dziś miało miejsce spotkanie Towarzystwa Przyjaciół świdnickiego Wyższego Seminarium Duchownego w naszym domu parafialnym.

W miłym gronie zawsze miło się spędza czas. I tak było i dziś. Ks. Proboszcz opiekun TPWSD mówił o seminarium, również o “Księżach miłosierdzia”, którzy otrzymali specjalne pozwolenie od papieża, aby rozgrzeszać z cenzur zastrzeżonych samemu papieżowi, oraz o Światowych Dniach Młodzieży o ich organizacji.

Ks. Michał

IMG_2106

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween.

Podczas niedawnego spotkania egzorcystów w Rzymie ks. Aldo Buonaiuto zwrócił uwagę na fakt, iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.

Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”. Wyjaśnił, że osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, profanować cmentarze i kraść Hostie. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. To jest po prostu otwarcie się na działanie diabła.

Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem Holyween. W tym roku włoskie dzieciaki będę przebierać się za świętych i uczestniczyć w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju.  Ojciec święty zachęca inne kraje do podobnych działań.

Przeciwko Halloween w 2009 r.  wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

IMG_2108

I.  Źródło: bignewsnetwork.com, irishcentral.com, AS.

II. Żródło: http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/31834

TAKA JEST ALTERNATYWA CHRZEŚCIJAŃSKA !!!

Przepiękną alternatywą chrześcijańską, jest przeciwstawianie się temu złu i przebieranie się za świętych. Dziecko przebrane za świętego, może chodzić i składać życzenia imieninowe z racji 1.11. czyli uroczystości WSZYSTKICH świętych tzn. każdy z nas w tym dniu ma swoje drugie imieniny. Jest to dzień radosny, na co wskazuje kolor szat liturgicznych – biały, dzień radości dla Kościoła Tryumfującego w niebie, wszystkich świętych i błogosławionych i tych, którzy może nie zostali ogłoszeni przez Matkę Kościół świętymi, ale poprzez swoje życie, poprzez wypełnianie obowiązków swojego stanu (bycie  matką, ojcem, księdzem, siostrą zakonną) znajdują się w niebie. 2 listopada zaś, to dzień smutny, dzień kiedy wspominamy wszystkich naszych wiernych zmarłych, którzy odeszli do wieczności, dzień zadumy – kolor szat liturgicznych fioletowy.

Myślę, że każdy, do kogo przyszło by dziecko z przepięknymi życzeniami imieninowymi dostało by cukierka od domowników, a nawet może i zostało by zaproszone, aby przyjść na następny rok. Ta inicjatywa zakłada dobro i życzliwość, hallowen zaś złośliwość :”cukierek albo psikus” – to jak nie dostanie cukierka to co? okno wybije? klamkę pomaluje pastą do zębów? – To jest złośliwość – brak dobra, brak miłości do drugiego człowieka.

Wszystkim życzę udanego chodzenia i składania życzeń.

P.S. Inicjatywa przebierania się za świętych istnieje w naszej diecezji świdnickiej od 9 lat pod chasłem ” PLEJADA ŚWIĘTYCH – WIELKIE IMIENINY” pod patronetem naszego Pasterza J.E. ks. Bp Ignacego Deca.

ks. Michał

Na czym polega? Poczytajcie!!! :

Czytaj dalej