Parafia

Kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim.

Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego 1897 roku. Zanim nastąpiło erygowanie parafii, tutejsi mieszkańcy należeli do parafii Wierzbna.

Okres lat 1897-1946 jest bliżej nieznany, ponieważ zaginęła kronika parafialna i trudno uzyskać jakiekolwiek informacje o życiu wspólnoty katolickiej w tym czasie.

Dziś odbyło się IV spotkanie Dekanalnego Kursu Lektorskiego. Spotkanie z kandydatami na lektorów poprowadził ks. Michał. Tematyką dzisiejszego spotkania była obsługa Mszału Rzymskiego, układ formularzy Mszalnych, prefacji, ustawianie Mszału przed Mszą Św. oraz sprawdzenie własnych zdolności zdobytych po dwóch spotkaniach. Widać, że obsługa jest prosta i przekaz jasny bo kandydaci już potrafią poustawiać wszystko.