Parafia

Kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim.

Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego 1897 roku. Zanim nastąpiło erygowanie parafii, tutejsi mieszkańcy należeli do parafii Wierzbna.

Okres lat 1897-1946 jest bliżej nieznany, ponieważ zaginęła kronika parafialna i trudno uzyskać jakiekolwiek informacje o życiu wspólnoty katolickiej w tym czasie.

“Miasto i Gmina Jaworzyna Śląska na dawnych pocztówkach” to pachnąca nowością drukarni najnowsza pozycja autorstwa pana Andrzeja Dobkiewicza, którą serdecznie polecamy. W serii ukazały się już dotychczas: Świdnica, Gmina Świdnica, Powiat Świdnicki oraz Wałbrzych na dawnych pocztówkach. W przygotowaniu jest Gmina Marcinowice oraz co najbardziej nas cieszy “Miasto i Gmina Żarów na dawnych pocztówkach”. We współpracy z panem Andrzejem rozpoczynamy jeszcze w tym roku pracę nad pierwszym tomem z cyklu “Szkice historii”, który zawierał będzie nasze najciekawsze opracowania dotyczące historii Żarowa i jego okolic.

image1