Parafia

Kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim.

Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego 1897 roku. Zanim nastąpiło erygowanie parafii, tutejsi mieszkańcy należeli do parafii Wierzbna.

Okres lat 1897-1946 jest bliżej nieznany, ponieważ zaginęła kronika parafialna i trudno uzyskać jakiekolwiek informacje o życiu wspólnoty katolickiej w tym czasie.

Tradycją staję się, że w OSP w Pasieczna w sobotę (19.12.2015) przed Świętami Bożego Narodzenia wspólnie z dziećmi ubierana jest przed strażnicą choinka. Po zapaleniu lampek choinkowych przez ks. Michała odbyło się wspólne kolędowanie z zaproszonymi gośćmi, wspólna modlitwa poświęcenie opłatka i życzenia, a przede wszystkim występ dziewczyn, które zaśpiewały i zagrały kolędy.
Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą dzieci z Mikołajem.

ks. Michał