Parafia

Kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim.

Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego 1897 roku. Zanim nastąpiło erygowanie parafii, tutejsi mieszkańcy należeli do parafii Wierzbna.

Okres lat 1897-1946 jest bliżej nieznany, ponieważ zaginęła kronika parafialna i trudno uzyskać jakiekolwiek informacje o życiu wspólnoty katolickiej w tym czasie.

Dziś (trochę zimno, ale chęci wielkie i serca gorące ) odbyło się V spotkanie Dekanalnego Kursu Lektorskiego. Spotkanie z kandydatami na lektorów poprowadził ks. Michał i ks. Tomasz. Tematyką dzisiejszego spotkania była praktyczna obsługa Mszału Rzymskiego – kandydaci na lektorów opanowali już księgę co jest już sukcesem. Znają już rozkład roku liturgicznego. Dziś również poznali obrzędy Eucharystii. Następne spotkanie w lutym 2016.

ks. Michał