Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej jest pierwszą w dekanacie żarowskim, która przyjmowała do siebie figurę MB Fatimskiej. – Jestem pod wielkim wrażeniem frekwencji – mówi proboszcz, ks. Janusz Stokłosa. – Nie ma jednak wątpliwości, że nie tylko jakość ale i ilość radują serce duszpasterza, a kiedy jedno idzie w parze z drugim, to już niczego więcej do szczęścia nie potrzeba – uśmiecha się.

W standardowy program rekolekcji bardzo dobrze wpisały się spotkania dla dzieci i młodzieży. Zaangażowała się w nie szkoła i to dało bardzo dobry rezultat. – Urzekli mnie ci młodzi swoim wyciszeniem i zdyscyplinowaniem – mówi o. Piotr Paradowski OFM Conv. – Bardzo chłonęli opowieść o bohaterstwie dzieci fatimskich o ich niezłomności i braku strachu przed konsekwencjami wierności Bogu i Matce Najświętszej – precyzuje a potem dodaje, że będzie pamiętał Jaworzynę z bardzo mocnego śpiewu, co jest zasługą tutejszego organisty. – I jeszcze jednego: ilości ludzi, którzy przychodzili na prywatną rozmowę albo polecali się modlitwie w specjalnych intencjach – dorzuca.

Swoje czuwania przy Maryi mieli także członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i Żywego Różańca. Nie tylko mieszkańcy Jaworzyny ale także wsi filialnej, Pasiecznej, mieli okazję prosić Panią Fatimską o wstawiennictwo u Boga.

Przez cztery kolejne wieczory rekolekcyjne, parafian odwiedzał i z nimi się modlił bp Ignacy.

Fakty i liczby

Data nawiedzenia: 19 – 23 listopada  2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFM Conv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiła 1 rodzina; w Księdze Intencji przybyły 102 wpisy; proboszcz: ks. Janusz Stokłosa wspierany przez wikariusza, ks. Krzysztofa Wereskiego; Maryję witały rodziny Kozioł i Bielat.

 

 

Źródło foto i artykułu: http://swidnica.gosc.pl/doc/2257348.Ilosc-wciaz-raduje-serce-Jaworzyna-Slaska