Dziś o godz. 12:00 odbyło się poświęcenie kościoła w Mrowinach. Kościół został wybudowany również z ofiar naszych parafian, które składali podczas zbiórek na budowę kościołów naszej diecezji. Czujmy się również fundatorami tejże przepięknej świątyni postawionej na większą chwałę Boga i pożytek ludzi.

Nie zabrakło również naszego Księdza Proboszcza – Wicedziekana Dekanatu Żarów, oraz ks. Michała.

Trochę historii:

Wmurowanie kamienia węgielnego 2012 foto Wojciech Lesiak LINK DO WSZYSTKICH ZDJĘĆ

Decyzją Biskupa Świdnickiego w 2008 z parafii Żarów została powołana w Mrowinach parafia składająca się z Łażan, Zastruża, Mrowin, Krukowa. Jednocześnie mając na uwadze dobro tutejszej wspólnoty Ks. Biskup zlecił proboszczowi nowo powstałej parafii i całej wspólnocie rozbudowę kaplicy w Mrowinach i budowę domu parafialnego. W związku z tym nowo ustanowiony proboszcz parafii Ks. Paweł Szajner wraz z Radą Parafialną podjął decyzję o rozpoczęciu comiesięcznej zbiórki ofiar właśnie na ten cel. W połowie każdego kolejnego miesiąca odpowiednio wyznaczeni członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary wśród mieszkańców Mrowin.