Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

IMG_2106

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween.

Podczas niedawnego spotkania egzorcystów w Rzymie ks. Aldo Buonaiuto zwrócił uwagę na fakt, iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.

Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”. Wyjaśnił, że osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, profanować cmentarze i kraść Hostie. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. To jest po prostu otwarcie się na działanie diabła.

Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem Holyween. W tym roku włoskie dzieciaki będę przebierać się za świętych i uczestniczyć w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju.  Ojciec święty zachęca inne kraje do podobnych działań.

Przeciwko Halloween w 2009 r.  wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

IMG_2108

I.  Źródło: bignewsnetwork.com, irishcentral.com, AS.

II. Żródło: http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/31834

TAKA JEST ALTERNATYWA CHRZEŚCIJAŃSKA !!!

Przepiękną alternatywą chrześcijańską, jest przeciwstawianie się temu złu i przebieranie się za świętych. Dziecko przebrane za świętego, może chodzić i składać życzenia imieninowe z racji 1.11. czyli uroczystości WSZYSTKICH świętych tzn. każdy z nas w tym dniu ma swoje drugie imieniny. Jest to dzień radosny, na co wskazuje kolor szat liturgicznych – biały, dzień radości dla Kościoła Tryumfującego w niebie, wszystkich świętych i błogosławionych i tych, którzy może nie zostali ogłoszeni przez Matkę Kościół świętymi, ale poprzez swoje życie, poprzez wypełnianie obowiązków swojego stanu (bycie  matką, ojcem, księdzem, siostrą zakonną) znajdują się w niebie. 2 listopada zaś, to dzień smutny, dzień kiedy wspominamy wszystkich naszych wiernych zmarłych, którzy odeszli do wieczności, dzień zadumy – kolor szat liturgicznych fioletowy.

Myślę, że każdy, do kogo przyszło by dziecko z przepięknymi życzeniami imieninowymi dostało by cukierka od domowników, a nawet może i zostało by zaproszone, aby przyjść na następny rok. Ta inicjatywa zakłada dobro i życzliwość, hallowen zaś złośliwość :”cukierek albo psikus” – to jak nie dostanie cukierka to co? okno wybije? klamkę pomaluje pastą do zębów? – To jest złośliwość – brak dobra, brak miłości do drugiego człowieka.

Wszystkim życzę udanego chodzenia i składania życzeń.

P.S. Inicjatywa przebierania się za świętych istnieje w naszej diecezji świdnickiej od 9 lat pod chasłem ” PLEJADA ŚWIĘTYCH – WIELKIE IMIENINY” pod patronetem naszego Pasterza J.E. ks. Bp Ignacego Deca.

ks. Michał

Na czym polega? Poczytajcie!!! :

KONKURS „PLEJADA ŚWIĘTYCH – WIELKIE IMIENINY’’   30.10.2015 R.

PATRONAT HONOROWY –   KSIADZ BISKUP IGNACY DEC – ORDYNARIUSZ ŚWIDNICKI

       Celem konkursu jest:

– przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci wspaniałych Patronów,

– przygotowanie do chrześcijańskiego przezywania Uroczystości Wszystkich Świętych oraz uczenie oddawania należnego szacunku dla zmarłych,

– zwrócenie uwagi na wartości nieprzemijające, dla których świeci ofiarowali swoje wysiłki, a także życie,

– prewencyjna działalność przeciw patologiom,

– promowanie zdrowego życia i wychowania wolnego od alkoholu, tytoniu i narkotyków.

REGULAMIN UCZESTNICTWA DLA SZKÓŁ:

  1. Parafia w Zwróconej wraz ze Szkołą Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym
    w Zwróconej organizują po raz IX dla Diecezji Świdnickiej konkurs „Plejada Świętych – Wielkie Imieniny”
  2. W konkursie biorą udział laureaci konkursów szkolnych w diecezji : 1 uczestnik, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas I-III, oraz 1 uczestnik, który zajął pierwsze miejsce   w kategorii klas IV-VI . Z jednej szkoły można zgłosić maksymalnie 2 uczestników.
  3. MIEJSCE I CZAS KONKURSU: Ząbkowice Śl., Ośrodek Kultury (ZOK), Rynek.

godz. 10.00 prezentacje dzieci z diecezji w kategorii klas I-III,

godz.11.30 prezentacje dzieci z diecezji w kategorii klas IV-VI.

  1. PUNKTACJA: Uczestnik konkursu oceniany jest w trzech kategoriach

– 0-10 punktów za strój,

– 0-10 punktów za rekwizyt, po którym można rozpoznać świętego;

– 0-10 punktów za występ – prezentacja, przedstawienie.

Każdy uczestnik może zebrać maksymalnie 30 punktów.

  1. ZASADY PREZENTACJI: prezentacja nie powinna przekroczyć czasu 1 – 1,5minuty; może mieć dowolną formę indywidualną (słowa, piosenka, przedstawienie – absolutna dowolność pomysłów; wyższej ocenie podlegają stroje oraz rekwizyty wykonane samodzielnie.
  2. TERMIN ZGŁASZANIA DO KONKURSU – do 23 października 2015 r. WYŁĄCZNIE NA ZAŁĄCZONEJ KARCIE ZGŁOSZENIA ( kartę można pobrać ze strony internetowej szkoły pl ) : na adres: spzwrocona@op.pl . Nie będą przyjmowane zgłoszenia telefoniczne oraz zgłoszenia, które wpłyną po terminie.
  3. 7. UWAGA: w tym roku nie organizujemy innych form konkursów „Plejada Świętych”     np.: wiersze i życzenia z okazji uroczystości Wszystkich Świętych; plakaty ze świętymi       czy figurki świętych. W związku z tym prosimy o nie przysyłanie takich prac. Powyższe konkursy szkoły mogą organizować we własnym lokalnym zakresie.

 

Więcej na : http://www.diecezja.swidnica.pl/index.php/bezkategori/1912-plejada-swietych-wielkie-imieniny-30-x-regulamin-konkursu