Ministranci z dekanatu żarowskiego (Jaworzyna Śląska, Żarów, Gościsław, Buków) rozpoczęli dziś Dekanalny Kurs Lektorski. Kurs potrwa do kwietnia 2016 roku. Celem kursu jest uformowanie ministrantów na tych, których głosem będzie posługiwać się sam Pan Bóg. Formacja na lektora ma w tematyce spotkań fonetykę, ćwiczenie śpiewu, poznawanie ksiąg liturgicznych, umiejętność posługiwania się mszałem itp. Następne spotkanie 31 października. Dziś wykłady o księgach liturgicznych i Mszale Rzymskim poprowadził ks. Michał. Rozpoczynającym kurs jak i wolnym słuchaczom życzę wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i zaangażowania.

ks. Michał