Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

Chcemy być święci jak Jan Paweł II  “IX Plejada Świętych – Wielkie Imieniny”

W dniu 30 października 2015 udało mi się dotrzeć z uczniami na konkurs diecezjalny “Plejadę Świętych – Wielkie Imieniny” do ząbkowickiego ZOK-u. Celem tego konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci wspaniałych Patronów, przygotowanie do chrześcijańskiego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych, a nie “halloween – pogańskiego “zła” które należy zaprzestać”(Papież Franciszek) oraz uczenie oddawania należnego szacunku dla zmarłych, oraz zwrócenie uwagi na wartości nieprzemijające, dla których świeci ofiarowali swoje wysiłki, a także życie.

Atmosfera na konkursie była wspaniała. Koncert młodzieży gimnazjalnej z Ząbkowic Śląskich, rozruszał całą widownię – a było nas wielu.  W dalszej części wystąpili raperzy z Gimnazjum w Nowej Rudzie Słupiec z Jakubem Nikodemem na czele. Oj działo się, działo ……

Zachęcam już dziś aby pojechać za rok na jubileuszową, bo już “X Plejadę  Świętych –  Wielkie Imieniny”. Św. Jan Paweł II Papież Polak chce “abyśmy byli święci … bo świętość jest na wyciągnięcie ręki” jak sam powiedział.

ks. Michał