Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

XXVI niedziela zwykła – 26.09.2021r.

1. Dzisiaj po Mszach św. w naszej Parafii jest zbiórka na katolickie Radio Rodzina, które nadaje dla naszej Diecezji..

2. W tym tygodniu rozpoczyna się w piątek – 1 października – miesiąc Różańca świętego, o którego odmawianie codzienne prosi nas Matka Boża. Podejmijmy tę prośbę.

3. W piątek – 1 października – odwiedzimy chorych od godz. 9.00..

4. I sobota miesiąca – zapraszamy członków Żywego Różańca na modlitwę do Barda Śląskiego, kto może, a pozostali w Parafii.

5. Kto planuje małżeństwo w najbliższym czasie, to takie nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w Żarowie od 10 października 2021 r. o godz. 16.00 a tamtejszej Parafii.

Szczęść Boże

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie,
w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe,
spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności.
Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam,
by miały szczęśliwe rozwiązanie.
Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją.
Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno,
a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić,
ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła, Patronie nasz – módl się za nami !