Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

Poprzedni tydzień


ks. bp. M. Mendyk na Twitterze   ks. bp. I. Dec na Twitterze

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 21 28 MAJA 2023 R. – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:

·        w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła

·        w środę: święto Nawiedzenia NMP

·        w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

·        w piątek: świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

·        następna niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na obowiązkowe próby do kościoła w środę o godzinie 16:00 oraz w piątek o godzinie 15:30.
 2. W środę zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Intencje za zmarłych składać można w zakrystii i kancelarii.
 3. Kończy się Maj – miesiąc Maryjny. Nabożeństwa majowe do środy włącznie o godzinie 17:00 pod Grotą. Dziś w niedzielę o 18:30.
 4. Od czwartku rozpoczynamy CZERWIEC, który zgodnie z Tradycją szczególnie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie od poniedziałku do soboty na zakończenie wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę i dni świąteczne w porządku niedzielnym nabożeństwo o godzinie 18:30.
 5. W czwartek adoracja NS od godziny 16:30 do 17:30. W tym czasie możliwość spowiedzi świętej.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, okazja do Spowiedzi Świętej od godziny 16:30 do 17:30. Odwiedziny chorych w godzinach porannych.
 7. W każdy piątek Msze Świętą o godzinie 15:00 rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. W sobotę przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godzinie 8:00 rano.
 9. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Za tydzień w niedzielę ze względu na uroczystość I Komunii Świętej nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16:00.
 11. Ze względu na uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii zmiana tajemnic Różańca Świętego za dwa tygodnie w niedzielę 11.06.2023 po Eucharystii o godzinie 11:15.
 12. W następną niedzielę w naszej parafii 4 czerwca 2023 roku na Mszy Świętej o godzinie 11:15 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Z powodu przewidywanej dużej ilości rodziny i gości każdego dziecka prosimy o wybranie w tym dniu innej godziny Mszy Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę o godzinie 9:00 rano w kościele. Prosimy, aby osoby bliskie, rodzina i zaproszeni goście skorzystali z cotygodniowej czwartkowej spowiedzi w naszej parafii.

 1. W ZAKRYSTII I KANCELARII MOŻNA ZAMAWIAĆ MSZE ŚWIĘTE, W INTENCJACH ZA ŻYJĄCYCH ORAZ ZA ZMARŁYCH.
 2. W kiosku do południa można zakupić prasę katolicką na zapisy i inne dewocjonalia. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedziele i Małego Gościa.
 3. Zbliża się termin naszego festynu parafialnego 10.06.2023 na stadionie miejskich w Jaworzynie Śląskiej. Liczymy, że tak jak zawsze parafianie z zaangażowaniem i sercem włączą się do organizacji naszego festynu. Dlatego prosimy o przynoszenie NOWYCH FANTÓW na festyn parafialny. Prosimy także, aby na festyn parafialny upiec ciasta.

 4. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Krzeszowa. Wyjazd 16.06.2023 w piątek o godzinie 8:30 rano. Powrót ok. godziny 16:00. W programie: zwiedzanie Bazylii Kolegiackiej Wniebowzięcia NMP z przewodnikiem, Msza Święta oraz obiad. Koszt: 90 zł.
 5. Z okazji przypadającego w czwartek DNIA DZIECKA wszystkim dzieciom, tym mniejszym i tym większym życzymy wiele radości, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i zdrowia, a także ciągłego radowania się Bożą miłością. Wzrastajcie w łasce u Boga.
 6. Przyjdź Duchu Święty!

 

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie,
w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe,
spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności.
Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam,
by miały szczęśliwe rozwiązanie.
Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją.
Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno,
a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić,
ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

 

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła, Patronie nasz – módl się za nami !