Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.06.2022r.

1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Jest to czas odpoczynku i refleksji po przeżytym roku szkolnym. Również dla ludzi dorosłych nadszedł czas na urlopy, aby odpocząć i spojrzeć wstecz na przeżytą drogę dotychczasowego życia. Jest to również czas do rachunku sumienia, w jakim stopniu wypełniłem wolę Bożą.

2. Ostatnie dni czerwca jeszcze podtrzymują w nas modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Jeszcze w tym tygodniu we środę – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Tego dnia wypadałoby być na Mszy Św.pomodlić się za Papieża i cały Kościół święty zbudowany na wierze Św. Piotra Apostoła. Ofiary składane na tacę na Mszy św. tego dnia są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

4. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca – Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia w naszej Parafii jest odmawiany różaniec do Matki Bożej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o który prosiła Maryja w Fatimie, oraz Komunia Św. wynagradzająca i zmiana tajemnic Żywego Różańca:
– Jaworzyna Śl. – różaniec i Msza Św. – godz. 8.00;
– Pasieczna – różaniec i Msza Św. – godz. 8.30.

5. Od jutra – poniedziałek 27 czerwca będzie nowy Ks. Proboszcz – Marek Mielczarek. Przyjmijmy nowego Ks. Proboszcza bardzo godnie w duchu wiary.

6. Zachęcamy do nabywania dostępnego w naszym kiosku parafialnym czasopisma “Miłujcie się” poruszającego ważne zagadnienia z zakresu duchowości.

Ja ks. Stanisław Przerada jako odchodzący z tej Parafii bardzo Panu Bogu dziękuję za to, że przez rok czasu mogłem razem z wami modlić się do Pana Boga i Matki Bożej i wskazywać sens i wartość modlitwy do Boga. Będę o was pamiętał w modlitwie i będę wdzięczny gdy też o mnie będziecie pamiętać przed Bogiem