Strona główna
Z historii

Kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został zbudowany w 1897 roku, w stylu neogotyckim. Pierwszy zapis w księgach metrykalnych został dokonany 14 lutego tegoż roku.

Uncategorized

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.06.2022r.

1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Jest to czas odpoczynku i refleksji po przeżytym roku szkolnym. Również dla ludzi dorosłych nadszedł czas na urlopy, aby odpocząć i spojrzeć wstecz na przeżytą drogę dotychczasowego życia. Jest to również czas do rachunku sumienia, w jakim stopniu wypełniłem wolę Bożą.

2. Ostatnie dni czerwca jeszcze podtrzymują w nas modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Jeszcze w tym tygodniu we środę – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Tego dnia wypadałoby być na Mszy Św.pomodlić się za Papieża i cały Kościół święty zbudowany na wierze Św. Piotra Apostoła. Ofiary składane na tacę na Mszy św. tego dnia są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

4. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca – Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia w naszej Parafii jest odmawiany różaniec do Matki Bożej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o który prosiła Maryja w Fatimie, oraz Komunia Św. wynagradzająca i zmiana tajemnic Żywego Różańca:
– Jaworzyna Śl. – różaniec i Msza Św. – godz. 8.00;
– Pasieczna – różaniec i Msza Św. – godz. 8.30.

5. Od jutra – poniedziałek 27 czerwca będzie nowy Ks. Proboszcz – Marek Mielczarek. Przyjmijmy nowego Ks. Proboszcza bardzo godnie w duchu wiary.

6. Zachęcamy do nabywania dostępnego w naszym kiosku parafialnym czasopisma “Miłujcie się” poruszającego ważne zagadnienia z zakresu duchowości.

Ja ks. Stanisław Przerada jako odchodzący z tej Parafii bardzo Panu Bogu dziękuję za to, że przez rok czasu mogłem razem z wami modlić się do Pana Boga i Matki Bożej i wskazywać sens i wartość modlitwy do Boga. Będę o was pamiętał w modlitwie i będę wdzięczny gdy też o mnie będziecie pamiętać przed Bogiem

 


 

 

 

 

 

Organizowany jest wyjazd z naszej parafii na “Light for life 2019” (Wambierzyce), który odbędzie się dnia 21.09. br. . Jest to katolicki festiwal młodych skierowany przede wszystkim do młodzieży, która pragnie szukać Pana Boga w rytmie muzyki, zabawy i modlitwy. Całe wydarzenie odbywa się na terenie wambierzyckiej Bazyliki, a młodzież jest pod opieką organizatorów. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem, albo chcesz nawiązać nowe relacje i lubisz taniec, śpiew oraz wspólną modlitwę, a także pragniesz dowiedzieć się czegoś wartościowego na wykładzie- nie wahaj się! Kontakt po dodatkowe informacje i zapisy na wyjazd pod numerem telefonu: +48 668602726 (Natalia).

 


Zdjęcie ze strony parafii św. Brata Alberta w Świebodzicach. http://parafia-alberta.eu/ii-festiwal-mlodych-w-wambierzycach-light-for-life/

spirytus

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły,
i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym.
..”

Dz 2,1-11

 

W pięćdziesiąt dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wierni obchodzą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego też dzień ten nazywany jest Pięćdziesiątnicą. Ta uroczystość zajmuje drugie miejsce w tabeli pierwszeństwa obchodów liturgicznych i jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym, kończącym okres Zmartwychwstania Pańskiego.

dzieci

Biały Tydzień to czas radości i wdzięczności dzieci za dar Eucharystii, za miłość Jezusa, którego mogły przyjąć do swoich serc. Jeden z jego dni poświęcony jest misjom, a dokładnie dzieciom z krajów misyjnych.

Dzieci pierwszokomunijne modlą się za nie i w ich intencji przyjmują komunię świętą. Dzieci otrzymują obrazki z modlitwą oraz kopertki z flagami różnych państw. Każdy, kto chce być pomocnikiem Jezusa, w misyjnym dniu Białego Tygodnia przynosi kopertkę. Jest w niej własnoręcznie napisana modlitwa za dzieci z krajów misyjnych i ofiara pochodząca z części jego pierwszokomunijnego prezentu. Wiele dzieci w tym czasie przystępuje do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, by systematycznie wspierać swoich rówieśników modlitwą i ofiarą.

Św. Jan Paweł II  powiedział do dzieci: „Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Komunia Święta, dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Komunia Święta jest wielkim świętem rodziny. Jest też wielką uroczystością w parafii. Mam jeszcze w pamięci ten dzień, kiedy w gronie moich rówieśników i rówieśnic przyjmowałem po raz pierwszy Eucharystię w moim parafialnym kościele. Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale wszystkich rodzin na świecie. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem modlić, ażeby ludzkość, a żyje na ziemi wiele miliardów ludzi, stawał się coraz bardziej rodziną Bożą., ażeby mogła żyć w pokoju. Ileż dzieci pada ofiarą nienawiści, która szaleje w wielu miejscach ziemskiego globu. Wiele dzieci w różnych częściach świata cierpi i podlega wielorakim zagrożeniom. Cierpią głód i nędzę, umierają z powodu chorób i niedożywienia, padają ofiarą wojen, bywają porzucane przez rodziców, skazywane na bezdomność, pozbawiane ciepła własnej rodziny, ulegają rozmaitym formom gwałtu i przemocy ze strony dorosłych. Czy można przejść obojętnie wobec cierpienia tylu dzieci?”

Idea ofiarności dzieci komunijnych na rzecz PDMD coraz częściej kierowana jest również do dzieci przeżywających rocznicę pierwszej Komunii świętej, co spotyka się z pozytywnym przyjęciem.

po_prostu_wierze_bartczak_front-300x269

kliknij tu i  ZAMÓW

Nowa płyta ks. Jakuba Bartczaka to mieszanka stylów – tego co najciekawsze w hip-hopie. Znalazło się na niej 14 kawałków. Dotychczas w sieci mogliśmy słuchać dwóch z nich – teledyski powstały do utworu: „Po prostu wierzę” oraz „O tym co ma sens” (na płycie nosi tytuł: „Hierarchia wartości”). Ten ostatni został zakwalifikowany do Koncertu Premier 2015 podczas 5.Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Czytaj dalej

Do pobrania bezpłatnie program do czytania Pisma Świętego

KLIKNIJ PONIŻSZY BANER I WYBIERZ SWÓJ SYSTEM JAKI POSIADASZ NA TELEFONIE/TABLECIE

Zrzut ekranu 2015-12-06 o 18.04.59

Wszyscy księża w diecezji świdnickiej otrzymali „Dyrektorium homiletyczne”, wydane przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na polecenie papieża Benedykta XVI.

Tekst powstał podczas synodu poświęconego słowu Bożemu (z roku 2008). Po zatwierdzeniu dokumentu przez papieża Franciszka (w roku 2014), przetłumaczono go na język polski i wydano.

– To nie tylko tekst opisujący naturę, funkcję i kontekst homilii, ale to także bardzo praktyczne narzędzie do głoszenia słowa Bożego – zapewnia bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

I faktycznie w drugiej części dokument zawiera konkretne przykłady i sugestie, rodzaj szkiców ułatwiających ukazanie w homilii na daną niedzielę perspektywy paschalnej Chrystusa, co jest podstawową funkcją przepowiadania słowa Bożego.

Tekst ma także dwa dodatki: pierwszy to zestawienie fragmentów Katechizmu Kościoła katolickiego przydatnych w homiliach na poszczególne niedziele roku liturgicznego, drugi – to spis posoborowych dokumentów odnoszące się do słowa Bożego.

Biskup przypomniał także podstawowe zasady: kto może głosić homilię, jak się do niej przygotować, jaka jest odpowiedzialność głoszącego za to słowo.

– Homilia musi być głoszona w każdą niedzielę i święta nakazane. Nadużyciem jest rezygnowanie z homilii w niedziele adoracyjne – zganił takie praktyki. – Nie wolno tego robić. Homilia, choćby kilkuminutowa, zawsze powinna być.

“Dyrektorium homiletyczne” zostało wydane nakładem Wydawnictwa Pallottinum. 

 

 

Żródło: http://swidnica.gosc.pl/doc/2855618.Juz-jest-ABC-na-ambone