roraty-2015

Podczas Mszy Świętych roratnich, dzieci uczą się od bohaterów biblijnych, jakie sprawności i cechy powinien posiadać Strażnik Światła, czyli strażnik wiary w Chrystusa.

Z otrzymywanych po każdej Mszy Świętej elementów dzieci zbudują tarczę, składającą się z 19 sprawności, w tym ostatniej, wybranej przez dziecko.

Materiały akcentują chrzcielną symbolikę światła, dlatego są idealnym wprowadzeniem w świętowanie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Po każdej Mszy Św. losowanych jest 5 figurek Pana Jezusa z serduszek które symbolizują dobre uczynki i dzieci zabierają je do domów, po czym na następne roraty przynoszą.

ks. Michał